Ładuję…

Spadki

Znana prawnicza maksyma głosi Ignorantia iuris nocet. Oznacza to, że nieznajomość prawa szkodzi i ma często zastosowanie w sprawach spadkowych.

Czym jest spadek ?

Spadek to zbiór praw i obowiązków cywilnoprawnych, które przechodzą ze zmarłego spadkodawcy na jego spadkobierców. Niektóre prawa majątkowe spadkodawcy wygasają po śmierci, inne zaś nie. Wygasa między innymi Orawo do renty i użytkowanie wieczyste. Inne zaś przechodzą na spadkobierców. Wymienić tu można chociażby najem mieszkania, oszczędności czy posiadane nieruchomości. Jednak spadek może też być nieprzyjemnym prezentem od losu. Jeśli dostaniemy spadek z długami spadkowymi to dziedziczymy długi zaciągnięte przez spadkodawcę, koszty jego pogrzebu, obowiązek zaspokojenia roszczeń o zachowek oraz wykonanie zapisów i poleceń, a także koszty postępowania spadkowego.

Adwokat spadki tarnowskie góry

Jeśli nie wiesz czy lepsze będzie dla Ciebie przyjąć czy odrzucić spadek. Jeśli zastanwiasz się jak sprawiedliwie podzielić majątek pomiędzy Twoje rodzeństwo pośmieci Rodziców. Lub jeśli z kolei boisz się ukrytych długów spadkodawcy skorzystaj z naszej pomocy. Adwokat Mariusz Jakubowski przeprowadzi Cię z powodzeniem przez meandry postępowania spadkowego.

Spadki Adwokat Tarnowskie Góry